Moje przedmioty BHP

Śmieja Tomasz

BHP

PROCEDURA ZGŁOSZENIA WYPADKU UCZNIA

1. Poszkodowany lub rodzice (prawni opiekunowie) są zobowiązani niezwłocznie zgłosić wypadek, który miał miejsce w czasie, gdy uczeń przebywał pod opieką szkoły wypełniając druk „Zgłoszenie wypadku ucznia”.
  2. Druk, o którym mowa w pkt. 1, można pobrać od inspektora BHP  (sekretariat).
  3. Wypełniony druk należy oddać inspektorowi BHP.
  4. Poszkodowany lub rodzice (prawni opiekunowie) są zobowiązani jak najszybciej zgłosić inspektorowi BHP wypadek ucznia, który miał miejsce, gdy uczeń nie przebywał pod opieką pracowników gimnazjum.
  5. W okresie przerw w zajęciach lekcyjnych (ferie zimowe, wakacje, przerwy świąteczne) zgłoszenie wypadku, o którym mowa w pkt. 4, należy dokonać jak najszybciej od jego zdarzenia lub po powrocie do szkoły.
  6.  Po zakończeniu leczenia, dostarczeniu pełnej dokumentacji oraz przeprowadzeniu postępowania powypadkowego, poszkodowany lub rodzice (prawni opiekunowie) odbierają od inspektora BHP „Protokół powypadkowy” i dokumentację dla ubezpieczyciela w terminie ustalonym przez obie strony.